top of page
  • אלדד גינוסר

רבע גמר ונדרבילט 2017

עודכן: 24 באוג׳ 2021


מפגש רבע הגמר בתחרות הונדרבילט זימן לנו את קבוצת שוורץ החזקה (שוורץ, קורבל, בקשי, גולד, לינקוויסט וברוגלנד). בויה ברוגלנד הנורבגי - הוא אחד משחקני הברידג' הטובים בעולם וגם אחד מההגונים - הוא התפרסם בעיקר בשל הנחישות והאומץ אשר הפגין בחשיפת זוגות הרמאים. בעקבות זאת, ניתן לו הכינוי בעולם הברידג': "השריף".

לאורך רוב המפגש בנינו, קבוצת שוורץ (ובעיקר הזוג הנורבגי) הפגינה ברידג' טוב יותר מקבוצתנו ואין זה הפתיע אף אחד שהיא ניצחה אותנו בסוף. כבר בסיגמנט השלישי היינו בפיגור ניכר. השותף שלי, ג'ק זהו, ניסה (והצליח) להחזיר קצת ביד הבאה:

שבו במקומי ביד זו, אתם מזרח

S x

H A10xx

D KQJ1098

C Ax

אתם מחלקים ופתחתם 1D. השותף מכריז 1S ואתם 2D. כעת השותף מכריז 2H (שעשוי להיות מלאכותי) - אתם מכריזים 3H, הכרזה טבעית. כעת השותף מכריז 4D - מה תכריזו?

הכרזה של 4D כעת בשיטתנו הינה מחייבת המשך ומזמינה לסלם בדאימונד. מאחר והכרזתם 2D בלבד (המוגבל ב- 14\15) , יש לכם במסגרת מה שהראתם את היד הטובה ביותר האפשרית! ולכן אפשר להכריז 4NT - RKCB. השותף מכריז 5H - שניים ללא המלכה. תורכם שוב - ?

הכרזה של 6D הינה "עצלנית" למדי - אולי יש 7? הרי יש את כל קלפי המפתח... לכן כדאי להכריז עכשיו 5NT. אין אמנם עניין מיוחד להכריז 7 אך לכל הפחות יש לומר לשותף שיש בידנו את כל קלפי המפתח! זיכרו, הכרזת שאלה למלכים הינה גם הכרזה המאשרת לשותף שלא חסרים קלפי מפתח.

הכרזתם 5NT והשותף 7D!

כולם פאס והיריב משמאל מוביל JC. הדומם המפתיע נפרש:

S AKxx

H KJx

D Axx

C Qxx

יש לכם 11 לקיחות מלמעלה - 12 ו- 13 אמורות לבוא מסדרת ההארט (ואולי ה- QC). החוזה רחוק מלהיות טוב - והשותף (שיודע שאין לנו QS, QH או KC אחרת לא היינו מכריזים 2D עם 15\16 נק כאלה) עשה כאן הימור שנובע מהפיגור הגדול שלנו במצ'.

בכל מקרה אתם צריכים לשחק 7D...

נניח ניסיתם את ה- QC מהדומם שזכתה. איך תמשיכו?

המצב השתפר באופן ניכר. כעת יש 12 לקיחות כאשר הלקיחה ה- 13 תבוא מסדרת ההארט (ניחוש - בנוסף נראה שיש אפשרות למשחק לחץ שעשוי לסייע לנו לשפר סיכויים בסדרה. לכן אתם מתחילים לשחק שליטים. על הדאימונד הראשון השחקן מימין משליך קלאב. אין בזה שום דבר מרגש ולכן אתם ממשיכים בשני סיבובים נוספים עליהם השחקן מימין משליך עוד שני קלאבים. כעת אתם משחקים את הסיבוב הרביעי של הסדרה - מה תשליכו מהדומם?

נראה שבסופו של דבר המשחק יגיע לכדי עקיפה בהארט - ולפי הסבירות שלשחקן מימין יש יותר הארטים מהשחקן שמשמאל - מאחר ויש לו חוסר בסדרת הדאימונד ולכן גם יותר סביר שיש לו את המלכה הארט. חשוב לשמור על הקלאב והספיידים בדומם בתור "קלפים מאיימים" (אם מעוניינים לבצע כאן משחק לחץ מסוים) - ולכן יש להשליך JH - (ה- 10 הארט בידכם יוכל לשמש בתור עקיפה על המלכה של השחקן מימין, ויש להיזהר לא ליצור חסימה בסדרה על ידי השלכת קלף נמוך). אתם משליכים את ה- JH והשחקן מימין משליך קלאב.

מה כעת ? נראה בטוח למשוך את ה- AC. עליו השחקן משמאל משחק את ה- K והשחקן מימין משרת.

איך תמשיכו ?

ובכן היד כולה:

אם עשיתם כמוני - אז ספרתם עד 13 והגעתם למסקנה שהקלאב בדומם גבוה!

מה קרה כאן ????

ברוגלנד הנורבגי (עליו כתבתי קודם שהוא אחד מהשחקנים הטובים בעולם) החליט נגד 7D להוביל ב- JC מאחזקה של KJ דבלטון!

ברוגלנד כנראה הימר שה- AQC יהיה בדומם (הכרוז לעולם לא יעשה עקיפה אם יש לו אלטרנטיבה אחרת) או רק ה- AC בדומם חשוב ככניסה לדומם לצורך פיתוח לקיחות בספייד. בכל אופן, מדובר בהובלה עם תוצאה אומללה למדי מאחר והיא מסרה את הלקיחה ה- 12 מיד (QC) וסייעה בבלבול השחקן בצפון לכדי השלכת 4 קלאבים! ייתכן שללא ההובלה הייתי מנחש לבצע את החוזה בכל מקרה, אך ממש לא בטוח.

אם בתחילת הפוסט קראתי לברוגלנד "השריף" - אז אני יכול לומר על היד הזו: "I SHOT THE SHERIFF"

או שבעצם אפשר לומר שהשריף ירה בעצמו....

בכל מקרה בשורה התחתונה השריף ניצח אותנו - לסיגמנט הרביעי עלינו כמעט ללא סיכוי וגם אותו הפסדנו.

קבוצת שוורץ המשיכה עד לגמר כדי להפסיד לבסוף לקבוצת ניקל החזקה (ניקל, כץ, מקסטרוט, רודוול, לוין, ווינשטיין), אשר זכתה בתחרות.

עד לכאן מתחרות הונדרבילט 2017

חג שמח לכולם!


186 צפיות
בינתיים...
עדיין לא פורסמו פוסטים בשפה זו
שווה להמשיך ולעקוב...
פוסטים אחרונים
פוסטים ישנים
חפש לפי תגיות
עקבו אחרי
  • Facebook Basic Square
bottom of page